Ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος ERASMUS+ συμμετέχει, για χρονικό διάστημα δύο ετών 2020-2022, σε  πρόγραμμα με τίτλο «Enrichment is the result of meeting» σε συνεργασία με άλλες τρεις χώρες (ΙΣΠΑΝΙΑ , ΙΤΑΛΙΑ, ΡΟΥΜΑΝΙΑ)

Στο πρόγραμμα συμμετέχει όλο το σχολείο αλλά κυρίως οι μαθητές της Ε΄ τάξης για τη φετινή χρονιά.

Μετά από την τηλεσυνάντηση που είχαν εκπαιδευτικοί του σχολείου μας με εκπαιδευτικούς των άλλων τριών χωρών αποφασίστηκε για τo μήνα Ιανουάριο 2021 να γίνουν οι παρακάτω δραστηριότητες

1. Οι μαθητές της Δ', Ε΄και ΣΤ' τάξης θα συμπληρώσουν ένα ερωτηματολόγιο που περιλαμβάνει ερωτήσεις σχετικά με το τι γνωρίζουν για το ευρωπαϊκό πρόγραμμα ERASMUS+
  2. Θα σχεδιάσουν-ζωγραφίσουν σε χαρτί Α5 (μισό Α4) ένα θέμα σχετικό με το πρόγραμμα που θα γίνει το logo του προγράμματος μετά από ψηφοφορία των μαθητών από όλες τις χώρες.