Ενημερώνουμε μαθητές, γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας ότι από τη Δευτέρα 11/1/2021 θα ξεκινήσουν τα δια ζώσης μαθήματα.

Η λειτουργία του σχολείου όπως και το ολοήμερο, θα γίνει σύμφωνα με το πρόγραμμα που είχαν οι μαθητές πριν το κλείσιμό του.

Υπενθυμίζουμε ότι:

• Η ώρα προσέλευσης όλων των μαθητών στο σχολείο είναι από τις 08:00 π.μ. έως τις 08:14 π.μ. φορώντας μάσκες υποχρεωτικά από την ανατολική είσοδο όπως γινόταν και πριν κλείσει το σχολείο . (παρακαλούμε οι γονείς να φροντίσουν στην τσάντα τους να έχουν τουλάχιστον ακόμη μία εφεδρική)
  • Απαγορεύεται η είσοδος οποιουδήποτε άλλου προσώπου στο χώρο του σχολείου χωρίς να ενημερώσει πρώτα τη διεύθυνση του σχολείου για το λόγο που αιτείται την είσοδό του.
  • Υποχρεωτικά τηρείται το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥΥ σχετικά με τα μέτρα πρόληψης διασποράς του ιού COVID-19
  •  Οι μαθητές που δεν παρακολουθούν ολοήμερο αποχωρούν από τις 13:05 έως 13:20 σύμφωνα με το παρακάτω πλάνο :

Οι μαθητές των τάξεων Α΄ , Γ΄, Δ΄  και του Ε1 τμήματος θα αποχωρούν από την ανατολική έξοδο όπως γινόταν και πριν κλείσει το σχολείο.

Οι μαθητές των τάξεων ΣΤ΄, Β΄ και του Ε2 τμήματος θα αποχωρούν από τη βορεινή έξοδο που βρίσκεται στα πεύκα.

• Το ολοήμερο και η πρωινή ζώνη, θα λειτουργήσει κανονικά.