Αποτέλεσμα εικόνας για αγιασμος

Ενημερώνουμε τους γονείς  και κηδεμόνες ότι τη Δευτέρα 14/9/2020 και ώρα 11:00 π.μ. θα γίνει ο αγιασμός στο σχολείο μας.

Σύμφωνα με νέα εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ που μας κοινοποιήθηκε στις 13:12 σήμερα Παρασκευή

Οι μαθητές θα έρθουν στο σχολείο στις 8:15 π.μ. και θα αποχωρήσουν μετά το πέρας του Αγιασμού, στις 11:30 π.μ..

1. Οι πόρτες του σχολείου θα ανοίξουν για τους μαθητές μετά τις 8:00 π.μ. γι' αυτό θα παρακαλούσαμε να μην έρχονται νωρίτερα οι μαθητές.

2. Οι μαθητές της Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄και Στ΄τάξης με την είδοδό τους στο σχολείο θα πηγαίνουν στις αίθουσες.

.................................................................................

3. Οι μαθητές της Α΄τάξης συνοδευόμενοι από ένα γονέα - κηδεμόνα θα έρθουν στο σχολείο στις 8:25 π.μ. και θα παραμείνουν στην αυλή του σχολείου, για να γίνει η κατανομή στα τμήματα και να μπουν στις αίθουσες.

Η χρήση μάσκας στο σχολείο είναι υποχρεωτική και σε κανέναν δεν θα επιτραπεί η είσοδος σε κλειστό χώρο χωρίς μάσκα.