Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του 7ου  Δημοτικού Σχολείου Ξάνθης αποφάσισε να πάρει μέρος στην παιδική καρναβαλική παρέλαση που θα πραγματοποιηθεί  στα πλαίσια του Ξανθιώτικου Καρναβαλιού 2018 με την συμμετοχή των μαθητών και γονέων όλων των δημοτικών σχολείων Ξάνθης. Η παρέλαση των παιδιών θα γίνει την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 11:30. Είμαστε 4ο  Σχολείο στη σειρά μετά το 11ο  και πριν την Διομήδεια.

Η συνάντηση θα γίνει στις 10:30 στις 11/02 έξω από το σχολείο μας.
Σε περίπτωση κακοκαιρίας η παρέλαση θα γίνει στις 16/02 Παρασκευή στις 15:30 και η συνάντηση θα γίνει στις 14:30 έξω από το σχολείο. Όποιοι θέλουν μπορούν να παν απευθείας στην εκκίνηση κοντά στο 3ο  Δημοτικό.

Πιστοί στην εμπιστοσύνη με την οποία περιβάλλατε την παιδική καρναβαλική παρέλαση, ανανεώνουμε και φέτος το ραντεβού μας, με τον θεσμό, που κερδίζει τα χαμόγελα και των ενθουσιασμό των παιδιών!!.

Οι μαθητές μπορούν να χρησιμοποιήσουν οποιαδήποτε καρναβαλική στολή-ενδυμασία που έχουν στην διάθεσή τους. Οι γονείς ή κηδεμόνες, των μαθητών του σχολείου μας που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην Μεγάλη Παρέλαση των Παιδιών, θα πρέπει απαραίτητα να φέρουν καρναβαλική ενδυμασία και να συνοδεύουν τα παιδιά τους ή να ορίσουν κάποιο ενήλικα συνοδό άνω των 18 ετών. Οι υπεύθυνοι συνοδοί θα έχουν την αποκλειστική ευθύνη των παιδιών που συνοδεύουν ακολουθώντας τις οδηγίες της οργανωτικής επιτροπή

Η περίοδος υποβολή  των αιτήσεων ορίζεται από  30/01  έως και 07/02

Σας επισυνάπτουμε την αίτηση συμμετοχής και σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία. ΕΔΩ

Μετά την παιδική καρναβαλική παρέλαση θα ακολουθήσει συναυλία με την Demy.