Αποτέλεσμα εικόνας για αγιασμος

Ενημερώνουμε τους γονείς  και κηδεμόνες ότι τη Δευτέρα 13/9/2021 και ώρα 09:00 π.μ. θα γίνει ο αγιασμός στο σχολείο μας.

Οι μαθητές θα έρθουν στο σχολείο στις 8:15 π.μ. και θα αποχωρήσουν μετά το πέρας του Αγιασμού, στις 09:30 π.μ..

1. Οι πόρτες του σχολείου θα ανοίξουν για τους μαθητές μετά τις 8:05 π.μ. γι' αυτό θα παρακαλούσαμε να μην έρχονται νωρίτερα οι μαθητές.

2. Οι μαθητές της Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄και Στ΄τάξης με την είδοδό τους στο σχολείο θα πηγαίνουν στις αίθουσες.

.................................................................................

3. Οι μαθητές της Α΄τάξης συνοδευόμενοι από ένα γονέα - κηδεμόνα θα έρθουν στο σχολείο στις 8:30 π.μ. και θα παραμείνουν στην αυλή του σχολείου.

Όλοι οι μαθητές πριν την προσέλευσή τους θα πρέπει να έχουν κάνει selftest (Κυριακή 12-9-2021) και αφού το δηλώσουν στην πλατφόρμα του υπουργείου να  στείλουν το έγγραφο στο mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή να το φέρουν μαζί τους και να το δείξουν κατά την είσοδό τους στους εκπαιδευτικούς.  Κανένας μαθητής δεν θα μπει στο σχολείο χωρίς να φέρει το παραπάνω έγγραφο.

Η χρήση μάσκας στο σχολείο είναι υποχρεωτική .

(Το επόμενο selftest θα γίνει την Πέμπτη 18-9-2021 για να έχουν το έγγραφο την Παρασκευή που θα έρθουν στο σχολείο.)