Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας ότι η ώρα προσέλευσης των μαθητών στο σχολείο από τη Δευτέρα 1/6/2020 θα είναι 8:00 - 8:15 από την ανατολική είσοδο όπως γινόταν έως τώρα.

Παρακαλούμε τους γονείς να μην συνωστίζονται στην είσοδο και να αφήνουν τους μαθητές λίγα μέτρα πιο μακριά για να εισέρχονται μόνοι τους στην αυλή του σχολείου όπου θα τους περιμένουν οι εκπαιδευτικοί.

Όσοι μαθητές έρχονται πριν τις 8:00 θα περιμένουν στην αυλή του σχολείου κρατώντας τις ανάλογες αποστάσεις μεταξύ τους σε συγκεκριμένο χώρο.

Μετά τις 8:00 π.μ. θα ανοίγουν οι πόρτες των αιθουσών και θα τους περιμένουν οι εκπαιδευτικοί στην είσοδό τους, όπου θα τους προσέχουν.

Δεν θα πραγματοποιείται η συγκέντρωση μαθητών στον προαύλιο χώρο πριν την έναρξη του ωρολογίου προγράμματος σύμφωνα με οδηγία του Υ.ΠΑΙ.Θ.

* Οι μαθητές του Δ2΄τμήματος θα αλλάξουν αίθουσα και θα κάνουν μάθημα στην αίθουσα που γίνεται το μάθημα της πληροφορικής.

Χώροι διαλειμμάτων (εκ περιτροπής)