Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές και τους γονείς για τη γενναιόδωρη προσφορά τους σε τρόφιμα και είδη υγιεινής. Συγκεντρώθηκαν 14 μεγάλες κούτες.

Η μεταφορική << Εν κινήσει >> παρέλαβε από το σχολείο και μετέφερε δωρεάν όλο το υλικό στην Καβάλα στο

Κέντρο Άμεσης Κοινωνικής Επέμβασης Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης

Αποτέλεσμα εικόνας για χαμόγελο του παιδιού

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου λαμβάνοντας υπόψη το έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.  αποφάσισε να συμμετέχει στην προσπάθεια συγκέντρωσης ειδών διατροφής για το Χαμόγελο του Παιδιού και όρισε  ως εβδομάδα για τη πραγματοποίηση της προσπάθειας αυτής από  τις 3/12/2018 έως 7/12/2018
Παρακαλούμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας να υποστηρίξουν την προσπάθεια αυτή.
                                                  Σας παραθέτουμε  ενδεικτική λίστα προϊόντων:

-Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, κρέμες αραβοσίτου, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, κρουασάν, αλάτι, ξύδι, μπαχαρικά, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, βρεφικές κρέμες και βρεφικά γάλατα Νο 1 & 2, αλεύρι, ζάχαρη, χυμούς.

- Είδη βρεφικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα.

- Είδη προσωπικής φροντίδας: σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες κ.λ.π..

- Είδη υγιεινής: σακούλες απορριμμάτων, μαλακτικά ρούχων, καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικό πλυντηρίου, χλωρίνη κ.λ.π.

- Είδη οικιακής χρήσης: χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες, λαδόκολλα, διαφανή μεμβράνη